AFCEA Annual Conference TechNet Sofıa 2019, 25-26 November 2019
"Industry and HiTech for Defense and National Security"
ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ! КОНФЕРЕНЦИЯТА ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ В РАМКИТЕ НА 25 НОЕМВРИ (ПОНЕДЕЛНИК)!
ТРЕТАТА СЕСИЯ СЕ ИЗТЕГЛЯ СЛЕДОБЯД НА 25 НОЕМВРИ!
ГОДИШНА КОНФЕРЕНЦИЯ НА АФСЕА СЕКЦИЯ СОФИЯ
«Тех Нет София» 2019
„Индустрията и високите технологии в интерес на отбраната и националната сигурност“
Под патронажа на вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов и с участието на NATO C3A, MO, МВР, МИ, МТИТС
ЦВК СОФИЯ, 25 И 26 НОЕМВРИ 2019 ГОДИНА
ВЪВЕДЕНИЕ
Новите технологии и новите идустриални решения винаги са намирали приложение във Въоръжените сили. Има я, разбира се, и обратната тенденция: важни технологии са разработвани за армията, а по-късно са «изнесени» в гражданската индустрия: първият компютър е разработен за нуждите на балистиката, интернет - протоколът е създаден първо за армията и т. н. Новите технологии неминуемо в по-голяма или в по-малка степен са оказвали въздействие на формите на въоръжена борба, променяли са организационната структура на армиите, повишавали са бойните им възможности.
Четвъртата индустриална революция – безпрецедентна по темпове на развитие, оказа решително въздействие на усъвършенстването на оръжията. Електрониката, информационните и комуникационните технологии «оплодиха» не само всички сфери на обществения живот. Те промениха изцяло в положителна посока възможностите на всички видове оръжия. Днес, благодарение на тях, точността на попаденията се измерва със сантиметри.
Република България имаше шанса, след промените през 1989 г. да създаде нова, малка по размери, но маневрена и снабдена с качествено нови оръжия армия. Да снабди трите вида въоръжени сили с оръжия, които да бъдат съвместими с нашите партньори от НАТО. Тази необходимост беше много години неглижирана. Сега със стартирането на трите проекта и другите мерки, които предприема правителството, се създава видимост, че има шанс нещата да помръднат от мъртвата точка, в която се намираха.
АФСЕА СЕКЦИЯ СОФИЯ през четвърт вековното си съществуване десетки пъти е поставяла на свои събития проблемите за модернизация на армията и органите по сигурността. Сега отново го поставяме, обнадеждени от промяната на политиката в положителна посока.
Целите на конференцията са :
Участниците в конференцията, в етична среда, ще имат възможността да се включат в дискутирането на основните приоритети на Правителството и Министерството на отбраната при предстоящия преглед на отбраната и определяне на водещите проекти и програми за периода 2020 - 2022 година. В реален диалог с ръководителите и експертите от ведомствата, отговарящи за националната сигурност ще разберат, кои са ключовите проблеми и направления за постигане на по-високи резултати, способности и съвместимост със системите на НАТО и ЕС.
РЕГИСТРАЦИОННА ФОРМА / REGISTRATION FORM
(Важи само за участие на държавни и академични представители)
(Valid only for state servants and academic representstives)
АФСЕА Секция „София“ посвещава поредната си конференция на задачите и отговорностите, които стоят пред България, въоръжените й сили и силите за сигурност за осигуряване на сигурността и отбраната на Европейския съюз. Конференцията е под патронажа на г-н Красимир Каракачанов, Заместник-министър председател и Министър на отбраната и се проведе на 27 юни 2017 г. в Централния военен клуб.
Откриване на конференцията от Константин Зографов, Регионален вицепрезидент на АФСЕА Интернейшънъл за Югоизточна Европа.
В президиума ген. м-р Ерик Щаудахер, Генералене мениджър на АФСЕА Европа, ген. л-т Атанас Запрянов, зам.-министър на отбраната, бриг. ген. Иван Ортоманов от Щаба на отбраната и полк. (о.р.) д-р Симеон Краликов, почетен президенто на АФСЕА Секция София.
По време на конференцията Генералният мениджър на AFCEA International ген. м-р Ерик Щаудахер връчи наградата "Моделна секция на годината" 2016 на АФСЕА Секция "София".
След приветствието от Заместник- министър председателя и Министър на отбраната от Заместник-министъра на отбраната ген.л-т Атанас Запрянов (о.р.) представи вижданията на Министерството на отбраната за развитието на въоръжените сили с оглед на Европейската сигурност.
Доклади изнесоха бригаден генерал Иван Ортоманов от Щаба на отбраната и полк. Емил Стоянов от Командването на Сухопътните войски за използването на БА за охрана на Европейските граници.
Старши комисар Бисер Костадинов, зам.-директор на ГД "Гранична полиция" запозна участниците с организацията на охраната на българските и европейски граници и междуинституционалното взаимодействие, като представи интегрираната система на страната.
Технологични решения представиха водещи фирми от отбранителната и ИТ индустрии:
ТЕЛЕЛИНК
TBS Ltd.
Rheinmetall Electronics
TEXTRON
Nearsoft Ltd.
EXCom Bulgaria
Със свои делегати участват фирмите:
СТЕМО, Акт София, Омнител, Самел 90, Електрон прогрес, Милтех, Сдружение на Българската отбранителна индустрия, Българската авиационна асоциация и др.